Deklaracja dostępności

Data aktualizacji: 12 grudnia 2023

Deklaracja Dostępności dla strony internetowej Obencompany.com


Stale pracujemy nad tym, aby nasze zasoby były dostępne dla wszystkich. Pragniemy udostępnić Witrynę Oben & Company możliwie najszerszej rzeszy użytkowników. Niniejsza strona opisuje dodatkowe opcje, które zostały udostępnione, aby ułatwić przeglądanie treści oraz korzystanie z naszej Witryny.

1. Niedostępne elementy i treści

1.1. W niektórych filmach znajdujących się w naszych zasobach, mogą nie występować napisy dla osób niesłyszących, słabosłyszących i głuchych. Pracujemy nad tym, by były one zaimplementowane;

1.2. Strona na ten moment nie posiada wbudowanej funkcji ułatwienia dostępu. Zachęcamy do instalacji rozszerzeń do przeglądarek, ułatwiających dostęp dla osób niewidomych oraz słabowidzących;

1.3. W celu zgłoszenia błędów z dostępnością pojawiających się w Witrynie Oben & Company , zachęcamy do kontaktu: biuro@obencompany.com.

2. Przeglądarka internetowa

2.1. Strona internetowa Oben & Company została zoptymalizowana pod kątem współpracy z następującymi przeglądarkami:

 • Google Chrome;
 • Mozilla Firefox;
 • Opera Browser;
 • Apple Safari;
 • Microsoft Edge.

2.2. Prosimy pamiętać o tym, że nowsze wersje przeglądarek zapewniają sprawniejsze przeglądanie stron internetowych.

3. Rozdzielczość ekranu

3.1. Stronę zaprojektowano z myślą o rozdzielczości ekranu minimum 1366×768. Jeśli bieżące ustawienia rozdzielczości ekranu Użytkownika są niższe, informujemy, iż nie wszystkie elementy strony internetowej zmieszczą się na ekranie. By móc wyświetlić wszystkie treści umieszczone w Witrynie Oben & Company, konieczne będzie korzystanie z tak zwanego „hamburger menu” oraz paska przewijania.

4. Obrazki

4.1. Multimedia w formie obrazków zawierających ważne informacje czy alternatywne informacje zostały podane w formie wbudowanych opisów.

5. Pliki audio

5.1. Podcasty Oben & Company, opublikowane są na zewnętrznych platformach, takich jak: Spotify czy Soundcloud. By móc ich odsłuchać należy skorzystać z przeglądarki internetowej, zalecamy:

 • Google Chrome;
 • Mozilla Firefox;
 • Opera Browser;
 • Apple Safari;
 • Microsoft Edge.

oraz aplikacji dostępnych do pobrania na:

 • Google Play;
 • App Store;
 • Microsoft Store.

6. Pliki PDF

6.1. Jeśli chcą Państwo korzystać z czytnika ekranu podczas przeglądania dokumentów w formacie PDF, zachęcamy do zapoznania się oraz skorzystania z produktów Adobe.

7. Informacje zwrotne i dane kontaktowe

7.1. W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest: 

Oskar Kowalczyk
email: oskar.kowalczyk@obencompany.com
tel.: +48 516 816 308

7.2. Tą samą drogą, można również składać uwagi dotyczące dostępności Witryny Oben & Company. Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania lub uwagi dotyczące naszej strony internetowej, prosimy również o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego;

7.3. W zgłoszeniu prosimy o podanie:

 • Swojego imienia i nazwiska;
 • Swoich danych kontaktowych (numeru telefonu, adresu e-mail);
 • Dokładnego adresu strony internetowej, na której znajduje się błąd; 
 • Opisu na czym polega problem i w jaki sposób jego rozwiązanie byłoby dla Ciebie najwygodniejsze.

8. Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

8.1. Na Twoje zgłoszenie odpowiemy tak szybko, jak to możliwe, nie później niż w ciągu 30 dni roboczych, liczonych od jego otrzymania;

8.2. Jeżeli ww. termin będzie dla nas niemożliwy do wdrożenia zmian, poinformujemy Cię o tym drogą mailową lub telefoniczną. W informacji zwrotnej, postaramy się określić termin, w którym naprawimy zgłoszone przez Ciebie nieprawidłowości. Nowy termin nie powinien być dłuższy niż 60 dni roboczych;

8.3. Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej całej strony internetowej lub jej elementów bazując na Twoich uwagach, postaramy się o przekazanie Ci propozycji innej metody działania, w związku z ułatwieniem Twojego dostępu do Witryny Oben & Company (www.obencompany.com).

9. Dostępność architektoniczna

9.1. Biuro zlokalizowane jest na terenie województwa śląskiego;

9.2. Adres: ul. Wrocławska 32/34, 41-902 Bytom (Bytom Square);

9.3. Informacje na temat dostępności:

 1. Do budynku prowadzą 2 wejścia od ul. Okulickiego oraz ul. Wrocławskiej oznaczone literami A i B. Do obydwu wejść prowadzą schody:
  1. do wejścia od strony u. Okulickiego (A) prowadzą dwa stopnie;
  2. do wejścia od strony ul. Wrocławskiej (B) prowadzi jeden stopień;
 2. Dla osób na wózkach dostępna jest winda;
 3. Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na pierwszym piętrze po lewej stronie (na końcu korytarza);
 4. Przed budynkiem wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Parking jest bezpłatny;
 5. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem;
 6. Do wejścia do naszego biura prowadzą schody. Przy schodach znajduje się poręcz. Drzwi należy otworzyć ręcznie, ich otwarcie nie wymaga dużej siły. By wejść do obiektu należy skorzystać w pierwszej kolejności z domofonu przy drzwiach. Po wejściu do obiektu, należy skorzystać z dzwonka przy drzwiach;
 7. Przestrzeń naszego biura jest zazwyczaj cicha i spokojna. Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
  Z uwagi na jego obecną lokalizację, nie jest ono dostępne dla osób na wózkach. Spotkania z osobami poruszającymi się na wózkach organizujemy na parterze lub na pierwszym piętrze.

10. Informacje dodatkowe

10.1. Wszystkie informacje publikowane przez nas w mediach społecznościowych są dostępne cyfrowo i zazwyczaj nie umieszczamy ich ponownie na tej stronie internetowej.

Data wejścia w życie Deklaracji dostępności: 03.12.2023.