Dobra konsumpcyjne
Opis sektora
Dobra konsumpcyjne to dobra, które są produkowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb konsumentów, a ich celem jest przede wszystkim konsumpcja, czyli zużycie, a nie dalsza produkcja lub sprzedaż. W przeciwieństwie do dóbr inwestycyjnych, które służą inwestowaniu lub dalszej produkcji, dobra konsumpcyjne są używane do bezpośredniego zaspokajania potrzeb konsumentów.
Dobra konsumpcyjne można podzielić na różne kategorie, takie jak dobra trwałe, półtrwałe i nietrwałe. Dobra trwałe to takie, które są w stanie przetrwać dłużej niż jeden rok i mogą być używane wielokrotnie. Obejmują one m.in. meble, samochody czy elektronikę. Dobra półtrwałe to takie, które przetrwają kilka miesięcy, ale mniej niż rok, jak np. buty czy ubrania. Dobra nietrwałe to takie, które są szybko zużywane – żywność czy kosmetyki.
Wyróżnia się również dobra luksusowe, które są produkowane z myślą o najbardziej wymagających konsumentach i charakteryzują się wysoką jakością oraz wyjątkowym designem. Dobra te często są droższe niż zwykłe dobra konsumpcyjne i służą przede wszystkim zaspokajaniu potrzeb związanych z prestiżem i statusem quo.
Dobra konsumpcyjne są istotnym elementem gospodarki, ponieważ stanowią znaczący udział w PKB wielu krajów i wpływają na wzrost gospodarczy. Ich produkcja oraz sprzedaż wymaga zatrudnienia wielu osób i przyczynia się do rozwoju różnych branż, takich jak moda, motoryzacja, elektronika czy żywność.
Jak pomagamy
Obecnie nasi konsultanci wspierają sektor dóbr konsumenckich usługami związanymi z rekrutacją, doradztwem HR, outsourcingiem HR oraz Employer Brandingiem.
Nasze usługi
Rekrutacja
Stała
Doradztwo
HR
Outsourcing HR
Employer Branding
Doradztwo Biznesowe
Doradztwo Finansowe
Doradztwo Cyfrowe
Doradztwo Prawne
Doradztwo dot. Nieruchomości
Doradztwo Europejskie
Doradztwo dot. RODO
Reorganizacja
Biznesu
Marketing, Reklama & PR
Handel & Sprzedaż
Kursy & Szkolenia
Artykuły i publikacje
Konsumenci wolą innowacyjne e-sklepy. Istotne są dla nich zwłaszcza łatwe i szybkie metody płatności
44 proc. konsumentów woli sprzedawców, którzy na podstawie ich preferencji i zachowań z poprzednich zakupów tworzą dla nich bardziej spersonalizowane doświadczenia – wynika…